Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

3 najlepsze typy sukni ślubnej

3 najlepsze typy sukni ślubnej
Każda panna młoda ma w swojej głowie "idealną suknię ślubną". Niektórym bardziej podobają się suknie w stylu księżniczek, innym proste i bez większych ozdób. Choć o gustach ponoć się nie dyskutuje, to postaraliśmy się wyróżnić trzy najlepsze typy sukien ślubnych.

Choć oczywiście każda panna młoda stara się wyróżnić od innych, między innymi poprzez wybór ślubnej kreacji, to łatwo wskazać, jaki typ sukni ślubnej wybrała. Jest ich kilka, każdy inaczej dopasowuje się do figury, dlatego zalecane jest wzięcie tego pod uwagę podczas wyboru sukni. Jakie ślubne kreacje są najlepsze i najpiękniej prezentują się w tym wyjątkowym dniu? Oto subiektywna lista trzech najlepszych modeli.
 

Sześć rodzajów sukni

Zwykle wyróżnia się sześć typów sukni ślubnej: model klasyczny (dopasowana góra i poszerzany dół, bez rękawów), model empire (odcinana pod biustem, ze zwiewnych materiałów), suknia princessa (z ciasnym gorsetem i potężnym dołem), suknia syrena (podkreślająca kobiece kształt), suknia w kształcie litery A (z poszerzeniem u dołu, bez zarysowania talii) oraz suknia prosta (czyli bez poszerzeń, swobodnie opadająca). Choć każdy model może świetnie się prezentować, w zależności od tego, czy odpowiada figurze panny młodej, to są pewne modele, które wprost powalają z nóg albo, które stały się ikoną mody weselnej.
 

1. Suknia ślubna księżniczki – model princessa

To suknia wręcz kultowa, ulubiony model wielu panien młodych. Składa się z gorsetu i rozszerzonej spódnicy, często opartej na halce. Pozwala poczuć się właśnie, jak księżniczka, o czym wiele kobiet marzy przez całe swoje dzieciństwo, a może jeszcze dłużej. Spełnia zatem bardzo ważną funkcję, bo pozwala pannie młodej poczuć się szczególnie, co jest odpowiednim nastrojem dla tego jedynego dnia. Suknia księżniczki może mieć dodatkowo bogato zdobiony gorset, ale nie jest to konieczne, cała uwaga jest tutaj skierowana na potężną spódnicę, która w dodatku może być wykonana np. z falban. Można dodać też tren, który doda jej efektowności. To suknia typowo balowa i jej wybór narzuca charakter przyjęcia weselnego, powinno być bogate i pełne przepychu. Suknia ta pasuje najlepiej do kobiet o figurze gruszki, bo ukryje potężne biodra, nie jest natomiast polecana bardzo szczupłym osobom, wtedy suknia może się wydać zbyt obszerna.

 

 

2. Kwintesencja kobiecości – model sukni ślubnej syrena

Choć nie nadaje się dla każdej kobiety, to te, które ją noszą wyglądają wprost zjawiskowo. Suknia podkreśla wszystkie atuty kobiecości, opinając biodra i rozszerzając się od połowy ud lub kolan. Bardzo często szyta w wersji koronkowej, do tego z całkowicie lub częściowo odkrytymi plecami, na których również mogą znajdować się fikuśne wzory, guziczki lub koronki. Doskonale komponuje się z długim, delikatnym np. koronkowym trenem. Świetnie podkreśla kobiece kształty, dlatego jest idealna dla kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę. Jest przy tym niezwykle wytworna, dlatego najlepiej pasuje do przyjęcia wysokiej klasy. Nadaje się tylko dla osób o nienagannej figurze, szczególnie w typie klepsydry.
 

3. Klasyczna elegancja – suknia empire

Delikatność i prostota, a przy tym zaczerpnięcie inspiracji z historii. Oczywiście suknia w stylu empire może być jak najbardziej nowoczesna, ale często genialnie można stylizować ją na klasyczną elegancję np. lat 20. czy 30. Model empire to kreacja odcinana pod biustem, ze swobodnym, opadającym dołem, zwykle stworzonym z lekkich, delikatnych materiałów. Odcięcie zwykle wykonane jest z delikatnej tasiemki, do sukni świetnie pasuje także tren. Ten model jest odpowiedni dla pań o figurze jabłka, dobrze leży też na osobach niskich, bo optycznie wysmukla i podwyższa.

To był nasz subiektywny ranking. A jakie modele suknie wy uważacie za najlepsze? Podzielcie się swoją opinią!

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top