Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślub i wesele – o czym należy pamiętać?

Ślub i wesele – o czym należy pamiętać?
Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej pary zamierzającej spędzić ze sobą resztę życia. Zarówno sama ceremonia, jak i zabawa weselna często poprzedzone są kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Co zrobić, aby te uroczystości były wyjątkowe?


Piękne miejsce na piękną uroczystość

Niektóre pary decydują się na ślub konkordatowy w kościele, inne – tylko na ślub cywilny w specjalnej sali Urzędu Stanu Cywilnego. Od niedawna można jednak pobierać się również poza budynkiem instytucji, dzięki czemu jeśli wybieracie ślub cywilny, możecie uroczystość zorganizować w pięknym parku, na plaży, czy innym romantycznym miejscu, a piękno przyrody będzie dodatkową ozdobą. Oczywiście taką przestrzeń należy udekorować, aby podkreślić wyjątkowy charakter ceremonii. Ozdoby z kwiatów będą też konieczne, jeśli pobieracie się w kościele. Niezależnie od miejsca, możecie wybrać specjalizujące się w tej dziedzinie firmy, albo samodzielnie przystroić świątynię według własnego pomysłu.
 

Oryginalne obrączki

Obrączki ślubne to niezwykle ważny element ceremonii – są one symbolem miłości i wierności, dlatego narzeczeni często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego modelu. Te wykonane ze złota ciągle należą do najpopularniejszych, chociaż coraz częściej młode pary szukają biżuterii będącej odzwierciedleniem ich osobowości, czy wspólnych zainteresowań. Oczywiście taki niecodzienny projekt wymaga znalezienia jubilera, który będzie potrafił przekuć oczekiwania młodych w piękne obrączki. Zapis EKG, lub odcisk linii papilarnych współmałżonka będzie zdecydowanie bardziej osobistą i wyjątkową pamiątką, niż wygrawerowana data ślubu.
 

Muzyka dla wszystkich

Po ślubie przychodzi czas na przyjęcie weselne. Jeśli chcesz, aby było ono niezapomniane, a Twoi goście bawili się wyśmienicie, ważne jest zadbanie o muzykę porywającą do tańca wszystkich – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Możecie zdecydować się na zespół muzyczny, albo poszukać DJ’a, który potrafi w razie potrzeby zorganizować wspólną zabawę zachęcającą gości do ruszenia na parkiet. Istotnym elementem zabawy jest również wystrój sali. Coraz częściej młode pary decydują się na wesela w określonym stylu, gdzie dekoracje wybierane są zgodnie z motywem przewodnim.
 

Goście uwieczniają zabawę

Ponieważ dzień ślubu i wesela jest ważnym wydarzeniem, warto zadbać o uwiecznienie tych chwil. Najczęściej wybieranym sposobem jest wynajęcie profesjonalnego fotografa bądź kamerzysty, a także ustawienie księgi pamiątkowej, w której można wpisać życzenia lub wiadomość dla nowożeńców. Obecnie młode pary starają się stworzyć swoim gościom również inne możliwości wykonania pamiątki i np. wynajmują budki fotograficzne z zabawnymi perukami i elementami przebrania. Nie jest to oczywiście jedyny sposób. Równie dobrze można ustawić tablicę na sztaludze i poprosić, aby osoby biorące udział w zabawie napisały na niej wiadomość dla młodej pary, a następnie ją uwieczniły na zdjęciu. Możliwości jest wiele, a organizatorów przyjęcia ogranicza tylko wyobraźnia, warto więc pobudzić nieco swoją kreatywność, aby wesele było niezapomniane.

Szukasz spersonalizowanych obrączek ślubnych? Zajrzyj na www.inneobraczki.pl

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top