Sioło Budy

http://www.wesele.com.pl/userfiles/firmy/4899/150901269281378000.png
Białowieża 17-230, woj. podlaskie
Budy 41
tel.: 660 681 274 oraz 664 775 554
http://siolo-budy.pl/
rezerwacja@siolobudy.pl
Sioło Budy - Białowieża

Wesele to wyjątkowe wydarzenie w życiu. Warto więc zorganizować je w wyjątkowym miejscu . „Sioło Budy” jest niewątpliwie takim miejscem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, skorzystajcie z niej, a wrażenia Wasze i Waszych gości pozostaną na zawsze miłym wspomnieniem.

Osiem kilometrów od puszczańskiej stolicy Białowieży, w samym sercu puszczy leży miejscowość Budy. Na ponad 2 hektarowej działce stworzyliśmy jedyny w swoim rodzaju obiekt w puszczy. Jest to kompleks czynny przez cały rok, zawierający miejsca noclegowe, skansen oraz "Karczmę Osocznika" mogącą pomieścić 170 osób. U nas macie Państwo jedną z nielicznych okazji obcowania z przyrodą w jej nienaruszonej postaci. Nasza karczma dotyka ściany prastarego lasu, gdzie nierzadko pod same okna podchodzi Królewski Żubr. Zaprojektowane obok miejsca ogniskowe i grillowe, na których serwujemy pieczoną dziczyznę z rożna wybitnie uatrakcyjniają ten jedyny dzień w życiu Młodej Pary. Obok karczmy znajduje się skansen, który tworzy przeniesione, całkowicie autentyczne i ostatnie istniejące gospodarstwo kresowe z pierwszej połowy XIX wieku.

W jego skład wchodzą: bardzo dobrze zachowana chata z 1836 roku z drewnianym kominem, stodoła, wozownia, studnia z żurawiem, bróg na siano oraz ogrodzenie z płotu tynowego. Obejście to jest nieodzownym elementem ceremoni weselnych. To tutaj rodzice i chrzestni udzielają błogosławieństwa na wyjazd do ślubu, witają Młodych chlebem oraz solą. Wykonywane są tutaj sesje zdjęciowe a nierzadko są udzielane śluby przez urzędnika stanu cywilnego z Białowieży lub też Hajnówki. Nasz obiekt znany jest z niepowtarzalnej tradycyjnej kresowej architektury, jego wnętrza nawiązują do klimatów ludowych. Makatki, wycinanki i wiszące pod powałą pająki oraz meble przywodzą na myśl wesele w ludowym stylu gdzie jeszcze niedawno Jankiel grał na cymbałach a Wolski spełniał pierwsze toasty za zdrowie Państwa Młodych. Nasze kelnerki ubrane w stroje ludowe z okolic puszczy dopełniają wrażenia .

Serwujemy naszym klientom potrawy regionalne, wśród których prym wiodą wareniki z różnorakim nadzieniem (obsmażane duże pierogi przygotowane wg. miejscowych receptur), puszczańska opieńkowa, prawdziwa rosyjska zupa soljanka, wędzonki własnego wyrobu, nigdzie indziej nie spotykana oryginalna kiszka mięsna oraz ziemniaczana a także wiele tradycyjnych specjałów kuchni białoruskiej, ukraińskiej cz też polskiej. Na Państwa życzenie wyroby te mogą wzbogacić weselny stół. W naszym lochu znajdziecie „nastojki” wszelakie, którymi goście wznosić będą toasty za pomyślność Młodych i dla własnej zdrowotności.

A oto przykład menu serwowanego na przyjęciach weselnych, które mieliśmy przyjemność organizować w naszej karczmie:
Zestaw tradycyjny zawiera:
tradycyjny i pięknie dekorowany chleb weselny z solą oraz kieliszkiem wódki dla Młodej Pary na szczęście lampkę szampana dla każdego zaproszonego gościa - jako pierwszy toast w progach domu weselnego wynajęcie sali weselnej i obsługa kelnerska przyjęcia

Menu nr 1:

Obiad weselny na rozpoczęcie - wyserwowany:
- rosół z makaronem
- żeberka pieczone w sosie ziołowym z regionalną tołkanicą i surówką sezonowa
Danie ciepłe podawane na paterach:
- babka ziemniaczana podana z sosem grzybowym i ze śmietaną
Danie ciepłe wyserwowane:
- barszczyk czysty z pasztecikiem
Przekąski zimne podane na paterach: - wędliny
- mięsa pieczone własnego wyrobu
- smalczyk białowieski
- śledzie po chłopsku
- tradycyjne śledzie z cebulką
- sałatka sumska ( różne warzywa sezonowe pokrojone i podane w sosie vinegreat z czosnkiem )
-drobiowa sałatka kresowa
- ogórki kiszone
- papryka marynowana
- grzybki marynowane
- pieczywo mieszane
Deser podany na paterach na stole deserowym:
-ciasto: sernik i szarlotka
Napoje serwowane na stole deserowym:
-kawa z mlekiem
-herbata z cytryną

Cena powyższego zestawu wynosi 90 zł/osoba i obejmuje wszystkie zawarte powyżej usługi i menu. W cenie nie jest zawarty koszt alkoholu i innych niewymienionych napojów czy usług dodatkowych. Na życzenie przygotowujemy stół ze swojskimi wędzonkami w cenie 10 zł/osoba

Zestaw puszczański zawiera:

tradycyjny i pięknie dekorowany chleb weselny z solą oraz kieliszkiem wódki dla Młodej Pary na szczęście lampkę szampana dla każdego zaproszonego gościa - jako pierwszy toast w progach domu weselnego wynajęcie sali weselnej i obsługa wesela aranżacja stołów i sali weselnej udekorowanie bramy wjazdowej pod karczmę i wejścia do Sali weselnej

Tort weselny dla Młodej Pary, czyli nasz regionalny Marcinek Kresowy Nocleg dla Młodej Pary

Menu nr 2

Obiad weselny na rozpoczęcie - wyserwowany:

- zupa opieńkowa
- karkówka po myśliwsku z regionalną tołkanicą i surówką

Dania ciepłe podawane na paterach:

- kiszka ziemniaczana ze śmietaną
- kiszka mięsna podana z sosem grzybowym
- Gołąbki podane z pieczywem

Danie ciepłe wyserwowane:

- czysty barszczyk z pasztecikiem

Przekąski zimne podane na paterach:

- swojskie wędliny wędzone
- mięsa pieczone własnego wyrobu
- pasztet myśliwski z sosem żurawinowym
- smalczyk białowieski
- śledzie po chłopsku
- tradycyjne śledzie z cebulką
- sałatka sumska ( różne warzywa sezonowe pokrojone i podane w sosie vinegreat z czosnkiem)
- sałatka śledziowa
- ogórki kiszone
- papryka marynowana
- grzybki marynowane
- pieczywo mieszane

Deser podany na paterach na stole deserowym:

-ciasto : sernik/ szarlotka/murzynek

Napoje serwowane na stole deserowym:

-kawa z mlekiem
-herbata z cytryną
Cena powyższego zestawu wynosi 125 zł/osoba i obejmuje wszystkie zawarte powyżej usługi i menu. W cenie nie jest zawarty koszt alkoholu i innych niewymienionych napojów czy usług dodatkowych.

Zestaw szlachecki zawiera :

tradycyjny i pięknie dekorowany chleb weselny z solą oraz kieliszkiem wódki dla Młodej Pary na szczęście lampkę szampana dla każdego zaproszonego gościa - jako pierwszy toast w progach domu weselnego wynajęcie sali weselnej i obsługa wesela aranżacja stołów i sali weselnej świeżymi gałązkami brzozowymi dekorowanie bramy wjazdowej pod karczmę i wejścia do Sali weselnej

Tort weselny dla Młodej Pary, czyli nasz regionalny Marcinek Kresowy Noclegi dla głównych osób biorących udział w uroczystości: oddajemy do dyspozycji na jedna dobę 3 pokoje 2-osobowe z łazienkami (dla Młodej Pary i rodziców)

Menu nr 3 czyli:

Obiad weselny na rozpoczęcie - wyserwowany:

- zupa: prawdziwa rosyjska soljanka z kaparami i oliwkami
- gulasz z dzika podany z hałuszkami oraz ogóreczkami kiszonymi i surówką

Dania ciepłe podawane na paterach:

- pierogi mieszane ( 2 mięsne, 1 grzybowy , 1 ruski ) i z surówką sezonową
- babka ziemniaczana podana z kwaśną śmietaną i sosem grzybowy

Danie ciepłe wyserwowane:

- czysty barszczyk z pasztecikiem

Przekąski zimne podane na paterach:

- swojskie wędliny wędzone
- mięsa pieczone własnego wyrobu
- pasztet myśliwski z sosem żurawinowym
- jajka z majonezem
- tatar z łososia
- szczupak faszerowany
- tradycyjne śledzie z cebulką
- sałatka sumska ( różne warzywa sezonowe pokrojone i podane w sosie vinegreat z czosnkiem)
- drobiowa sałatka kresowa
- sałatka rosyjska z mięsem i ziemniakami
- ogórki kiszone
- papryka marynowana
- grzybki marynowane
- pieczywo mieszane

Deser podany na paterach na stole deserowym:

-ciasto: sernik/ szarlotka/murzynek/ Marcinek w dekoracji weselnej
-owoce
Napoje serwowane na stole deserowym:

-kawa z mleczkiem
-herbata z cytryną

Cena powyższego zestawu wynosi 140 zł/osoba i obejmuje wszystkie zawarte powyżej usługi i menu. W cenie nie jest zawarty koszt alkoholu i innych niewymienionych napojów czy usług dodatkowych.

Ponadto świadczymy:

Noclegi dla gości weselnych, którzy po upojnej nocy zechcą odpocząć na miejscu. Proponujemy zakwaterowanie w pokojach 1-, 2-, lub 3-osobowych. Szczegóły oraz ceny do uzgodnienia w zależności od zamawianej ilości.

Puszczańskie nastojki w oryginalnym wydaniu to również nieodzowny element przyjęcia weselnego. Proponujemy Państwu przeróżne alkohole z najróżniejszych stron świata, preferując jednak niepowtarzalne nalewki na ziołach i miodach puszczańskich.
Muzyka Kapela Grajek - od wielu lat współpracujemy z wieloma zespołami ludowymi oraz muzycznymi, które wpisały się w klimat naszego obiektu. Do Państwa wyboru polecamy zespoły : „Żubry” , „Czeremszyna” , „Małanka” , „Horpyna”. Czas przy ognisku lub rożnie z pieczonym dzikiem uatrakcyjni akordeonista grający tradycyjne melodie kresowe. Pragnącym połączenia tradycji z nowoczesnością polecamy usługi prowadzącego wesele dj’a .

Dekoracje Specjalne - dekorowanie Sali na Państwa życzenie.

Wizytówki na stołach wg listy gości
Dekoracje pokoi dla gości weselnych
Koszyczki z gościńcem
Poprawiny w formie pikniku w lesie lub karczmie
Dzik lub prosiak z rożna
Ogniska z pieczeniem kiełbasek

Przejażdżki bryczką, wozami konnymi lub saniami z pochodniami
Grill z obsługą
Przewóz gości autokarami

Co jeszcze czyni „Sioło Budy” miejscem wyjątkowym?

Sala naszej karczmy zarówno w architekturze jak i w aranżacji wnętrza jest absolutnie wyjątkowa. Przytulona do Puszczy Białowieskiej jest jakby jej częścią. Potężne prawie 1 metrowej szerokości dechy na ścianach zamiast boazerii, żyrandole z wywalonych przez burze wiekowych drzew, dekoracje rękodzielnicze, ludowe pająki, makatki, wyszywane ręczniki i wonne zioła przeniosą Was w inna epokę – pięknych tradycji naszych przodków. Tuż obok sali weselnej do dyspozycji gości oddajemy przestronną wiatę grillową oraz miejsce ogniskowe, gdzie możemy Państwu zaproponować wyjście z gośćmi podczas biesiady na pieczonego dzika lub prosiaka z rożna, pieczyste dania z grilla czy też kiełbaski z ogniska.

Zapraszając Was wierzymy , że dokonacie właściwego wyboru a my zapewniamy, że będziecie zadowoleni.

Galeria
Jak do nas dojechać?

Liczba unikatowych wyświetleń wizytówki: 309

Sprawdź inne firmy
Udostępnij
Wasza ocena
5.00 / 5
głosów: 1
Dodaj swoją opinię
Top