Ciekawostki

  Obiekty sakralne w Bytomiu

  W Bytomiu znajdziemy wiele pięknych obiektów sakralnych. Szczególnie piękne są kościoły. Spacer po nich może być bardzo atrakcyjny, a być może ktoś zechce wybrać jeden z nich na miejsce własnego ślubu?

  Bytom – Twoje miejsce na ślub i wesele

  Śląskie śluby są wyjątkowe. Obrzędy z nimi związane różnią się bardzo, gdy zestawi się je z innymi regionami Polski. Przyjrzymy się tym różnicom. Z pewnością dla gości spoza Śląska będzie to ciekawa odmiana i atrakcja.

  Obrzędy i zwyczaje ślubne/weselne

  Zakorzenione w kulturze obyczaje mają wpływ na ślub i wesele. Nawet nowoczesny styl ślubu nie musi oznaczać całkowitego zrezygnowania z pewnych tradycyjnych elementów. Dobrze jest wcześniej wybrać, co chcemy z obrzędowości pozostawić na naszej uroczystości.

  Czy warto uczestniczyć w targach ślubnych?

  Targi ślubne odbywają się przynajmniej raz w roku w każdym większym mieście. Wszędzie są one udane i są miejscem, gdzie można znaleźć inspirację lub skorzystać z konkretnych usług z tej branży. Na targach pojawiają się zwykle tłumy ludzi. Czy wizyta na targach będzie dobrym pomysłem?

  Jak zadbać o cerę przed ślubem?

  Oczy wszystkich gości na ślubie i weselu są skierowane na parę młodą. Szczególnie obserwowana jest panna młoda, co nikogo nie dziwi. Każda przyszłą panna młoda chce tego dnia wyglądać olśniewająco i chce się do tego właściwie przygotować.

  Romantyczna miłość nie tylko w literaturze

  Zwieńczenie miłości i sposób na udane życie stanowi dla wielu ludzi małżeństwo. Trzeba jednak przyznać, że pewne osoby w ogóle nie powinny wchodzić w związek małżeński. Adam Mickiewicz i jego historia jest tego dowodem.

  Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?

  Czasami może się nam wydawać, że organizacja ślubu to prosty temat. Jednak warto rozpatrzyć zatrudnienie osoby, która pomoże nam dokonać najważniejszych wyborów oraz zorganizuje dla nas usługodawców z których będziemy zadowoleni.

  Dobieramy biżuterię na ślub

  Biżuteria jest jednym z najciekawszych dodatków ślubnych. Może ona doskonale dopełnić ślubną kreację. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów biżuterii. Nie każdemu pasuje przecież to samo. Trzeba to dobrze dopasować, by efekt był powalający.

  Podziękowania dla gości

  Na każdym weselu para młoda jest obdarowywana prezentami. Wypada jednak, by odwdzięczyć gościom za ich wizytę, obecność i życzenia. Co dać gościom weselnym na prezent? Jak sprawić im przyjemność? Co może być prezentem?

  Ślubne przesądy na podstawie Zabrza

  W Zabrzu związek z tradycją jest bardzo silny jak na całym Górnym Śląsku. Warto jest się temu dobrze przyjrzeć. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze symbole i tradycje. Jest tu także sporo matematyki.
  Top