Ciekawostki

  "Śmierguśnicy" czyli o wielkanocnych wróżbach dziołszek na wydaniu na Śląsku.

  Okres świąt wielkanocnych w dawnych czasach wiązał się z różnymi wróżbami i wierzeniami. Panny z tego okresu realizowały wiele praktyk, by zapewnić sobie wymarzonego mężczyznę. Było wiele praktyk jak wkładanie modlitewnika pod poduszkę w Wielką Sobotę (otwarty w dowolnym miejscu). Następnego dnia było to ponownie realizowane z przełożeniem stron. Odległość między stronami miała wskazywać na większą lub mniejszą szansę w powodzeniu.

  Piękny kościół w dniu ślubu

  Miejsce ślubu jest bardzo ważne dla przyszłych nowożeńców. Jeżeli chcą oni mieć ślub konkordatowy w Ełku, to bardzo ważnym wyborem będzie sama świątynia. Takie uroczystości są bowiem wyjątkowe imają swój niepowtarzalny klimat.

  Przesądy ślubne, czyli jak

  Tradycja i przesądy ślubne do dzisiaj towarzyszą sprawom z tym związanych. Szczególnie starsze pokolenie zwraca na to uwagę. Wielu ludzi jednak podchodzi do tego z przymrużeniem oka. Istnieją także przesądy związane ze szczęściem, a nie tylko z pechem.

  Targi ślubne w Kielcach

  Targi ślubne dla nowożeńców są ciekawym wydarzeniem. Odbywają się przynajmniej jeden raz w roku w wielu większych miastach w Polsce. Mogą być inspiracją dla przyszłych nowożeńców oraz na nich można także sformalizować załatwienie pewnych usług.

  Ślub na Jasnej Górze

  Bazylika na Jasnej Górze jest przepiękna. Dla każdej pary młodej będzie to wielkie przeżycie. Klimat tego miejsca jest niesamowity. Ściągają tutaj pielgrzymki z całego świata. Dobrze jest poznać możliwości związane ze ślubem w tym miejscu.

  Ślubne przygotowania

  Po oświadczynach przychodzi moment, gdy w czasie zaręczyn dwoje ludzi planuje swój ślub i wesele. Przygotowań jest wiele i rozpoczynają się one od zatwierdzenia terminu. Organizacja jest bardzo ważna i składa się na nią wiele szczegółów.

  Kościoły w Chorzowie

  Chorzowskie kościoły są piękne i różnorodne. Zazwyczaj śluby zawierane są w parafii panny młodej, jednak coraz częściej nowożeńcy wybierają inną świątynię. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę chorzowskich kościołów.
  Top