Ciekawostki

  Zaproś gości na Waszą stronę

  Dostęp do Internetu jest dzisiaj szeroki. W związku z tym coraz więcej par decyduje się skorzystać z innowacji, które dają te możliwości. Własna ślubna strona internetowa to miejsce w sieci, które pozwala na dobra komunikację z gośćmi weselnymi. Są tego plusy i minusy.

  Nie sadzaj zięcia koło teściowej!

  To kto koło kogo siedzi na weselu ma wielkie znaczenie. Musimy to odpowiednio przygotować. Nie można przecież obok siebie usadzić wujka co nie lubi się z ciocią. Podobnie sprawa dotyczy najbliższej rodziny oraz przyjaciół.

  Bez alkoholu też się da?

  Tradycja pokazuje, że suto zakrapiana impreza ściśle dotyczy udanego wesela. To słowiańskie podejście do korzystania z napojów alkoholowych jest jakby standardem. Czy jednak można zorganizować zabawę bez alkoholu?

  "Postrzyżyny" czyli jak Słowianie swym synom imiona nadawali.

  W dawnych czasach, gdy urodził się syn po kilku latach, a często po siedmiu nadawano mu imię podczas uroczystości zwanej postrzyżynami. Chłopak miał ścinane włosy, które chowano lub palono. Wystawna uczta towarzyszyła nadaniu mu imienia, czego dokonywał najdostojniejszy człowiek z grona.

  "Obiaty" czyli jak przed tysiącem lat na weselach ucztowano.

  Starosłowiańskie stoły weselne były suto zastawione. Było na nich wiele różnych mięs, gdyż cały kraj był pełen lasów, jezior i rzek gdzie nie brakowało ryb i dzikiej zwierzyny. Poza tym hodowano bydło i ptactwo domowe. Potraw było bardzo wiele.
  Top