Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zdjęcia Waszych marzeń

Zdjęcia Waszych marzeń
Z pewnością marzycie, aby Wasze ślubne fotografie, były naprawdę wyjątkowe. W końcu to one przypominać Wam będą te wspaniałe chwile związane z ceremonią ślubną i przyjęciem weselnym. Nie powinno się zapomnieć o żadnym szczególe.

Aby mieć pewność, że zdjęcia będą w pełni spełniać Wasze oczekiwania, powinniście wyszukać odpowiedniego fotografa oraz dobrze przemyśleć termin i miejsce realizacji swojej sesji zdjęciowej.


Umiejętności wybranego fotografa

Efekt końcowy, który otrzymacie w formie ślubnego albumu zależy w największej mierze od fotografa i jego umiejętności. Dlatego tak ważnym jest wyszukanie odpowiedniej osoby. Wykonanie dobrej fotografii jest bowiem swego rodzaju sztuką. Należy posiadać nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i profesjonalny sprzęt oraz odrobinę fantazji. Dobry fotograf potrafi zatrzymać na zdjęciu atmosferę chwili, Wasze zakochane spojrzenia czy emocje jakie towarzyszą wypowiadaniu słów małżeńskiej przysięgi. Każdy artysta ten sam moment zatrzyma na zdjęciu w trochę inny sposób, każdy bowiem w subiektywny sposób patrzy na rejestrowaną scenę. By mieć pewność jakich zdjęć oczekujecie i jakie techniki pracy fotografa najbardziej przypadają Wam do gustu, przejrzyjcie w internecie jak najwięcej prac ślubnych fotografów. W ten sposób dowiecie się czego możecie oczekiwać i jakie trendy aktualnie panują na rynku.


Dalsze postępowanie

Kolejną decyzją jaką powinniście podjąć jest termin realizacji ślubnej sesji. Przeprowadzić możecie ją w dniu ślubu lub kilka dni później. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W dniu ślubu bardzo ogranicza Was czas, gdyż nie możecie na zbyt długo opuścić swoich gości. Sesję musicie przeprowadzić w miejscu nieznacznie oddalonym od Waszej weselnej sali. Podczas jej trwania możecie być trochę zestresowani, a obawa o ubrudzenie czy zniszczenie ubrań uniemożliwi Wam spontaniczne zachowania. Gdy zdecydujecie się na realizację sesji w późniejszym terminie, na tło swoich ślubnych zdjęć obrać będziecie mogli kilka, nawet znacznie oddalonych od siebie miejsc. Odpowiednio dobrać będziecie mogli także porę dnia. Najkorzystniejsze światło dla romantycznych ślubnych zdjęć, pada przed zachodem słońca. Fotografie wykonane w południe mogą nie wypaść tak korzystnie. Wadą przeprowadzania sesji w późniejszym terminie jest potrzeba ponownego przygotowania się do niej – wykonania fryzury czy makijażu.


Gdzie najlepiej wykonać zdjęcia?

Gdy zdecydujecie się na najbardziej korzystne dla Was rozwiązanie pomyślcie nad miejscem realizacji sesji zdjęciowej. Wybrać możecie zarówno fotografię studyjną jak i plener. Dokonując wyboru najlepiej przejrzyjcie zdjęcia wykonane przez Waszego fotografa zarówno w studio jak i w terenie. Będziecie mieli porównanie, by dokonać słusznej decyzji. Jeśli plener wyda się Wam najkorzystniejszym rozwiązaniem, użyjcie trochę swojej fantazji, by wybrać najciekawsze miejsca, które idealnie dopełnią Wasze ślubne zdjęcia. Podczas sesji wykorzystać możecie swoje zainteresowania. Jeśli pasjonujecie się sportami wodnymi swoją sesję przeprowadzić możecie w kajaku, a miłośnicy koni ślubny plener zorganizować mogą w siodle. Zapaleni tancerze mogą natomiast przetańczyć całą sesję. Wszystko zależy od Waszego pomysłu. Profesjonalny fotograf wykona dla Was naprawdę ciekawe ujęcia gdzie tylko sobie zamarzycie.


Inspirujące pomysły

W Brodnicy za tło posłużą Wam zarówno zabytki jak i bogactwo przyrody. Chyba najbardziej rozpoznawalną jest tutaj wieża zamku krzyżackiego, z powodzeniem wykorzystać ja można podczas swojego ślubnego pleneru. Niesamowitą scenerię utworzy również sam zamek, fosa czy też pozostałości piwnic zamkowych. Gratką dla miłośników architektury są także Brama Chełmińska, Wieża Mazurska oraz fragmenty murów obronnych. Miłośnicy przyrody inspiracji poszukać mogą natomiast na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego lub też wykorzystać uroki rzeki Drwęcy. Na plener obrać można także nietuzinkowe czy nawet szalone zdjęcia. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście zdjęcia wykonali na placu zabaw, trybunach stadionu piłkarskiego, dachu supermarketu lub w starym, opuszczonym budynku. Fotografowie prześcigają się wręcz w wyszukiwaniu coraz to bardziej nietypowych miejsc. A sesje wykonane w ciekawych sceneriach z pewnością owocują unikalnymi fotografiami.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top