Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wymarzone fotografie ślubne

Wymarzone fotografie ślubne
Narzeczeni organizując swój ślub oraz przyjęcie weselne staną w końcu przed niełatwym dylematem jakim jest wyszukanie fotografa ślubnego. Nie warto odkładać tej decyzji na później, gdyż najlepsi, którzy usługi świadczą w przystępnych cenach, swoje terminarze zapełnione mieć mogą nawet z rocznym wyprzedzeniem. A od tego komu zlecicie fotografowanie na swojej ślubnej ceremonii zależy efekt, jaki otrzymacie w postaci swojego ślubnego albumu.

Wiadomo, iż fotografie są najprostszym i najprzyjemniejszym sposobem na przywoływanie wspomnień. Do zdjęć można wrócić zawsze gdy ma się na to ochotę, podzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi, pokazać dzieciom i wnukom. Warto więc wyszukać odpowiedniego fotografa, który będzie potrafił wykonać dla Was naprawdę piękne ujęcia. Z pewnością dużym ryzykiem jest poproszenie o wykonywanie zdjęć osobę, która nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nietrudno jest zrobić sztuczne, zbyt ciemne lub jasne czy źle wykadrowane ujęcia. Wykonanie naprawę pięknych, nietuzinkowych fotografii jest swoistą sztuką. A wszystkie chwile podczas ślubnej ceremonii oraz przyjęcia weselnego są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Nie warto ryzykować ich utraty...


Co jest najważniejsze w wyborze fotografa?

Na co najlepiej zwrócić uwagę poszukując fotografa? Na pewno do gustu przypaść Wam musi jego portfolio. Pamiętajcie, że zamieszczone są w nich wybrane, najlepsze zdjęcia z wielu sesji. W Waszym ślubnym albumie nie wszystkie zdjęcia mogą być tak piękne i porywające jak w portfolio. Aby przekonać się o umiejętnościach fotografa, poproście o pokazanie zdjęć wykonanych podczas jednego ślubu. W ten sposób zyskacie jasny obraz, jak mniej więcej wyglądać będzie Wasz ślubny album. Warto także oprzeć się na opiniach inny młodych par, które miały okazję współpracować z wybraną osobą. Ostatecznej decyzji nie należy podejmować bez osobistego spotkania z wybranym fotografem. To w jakim sposób będzie z Wami rozmawiał, dużo powie Wam o jego profesjonalizmie. Jeśli wybrana osoba nie wzbudzi Waszego zaufania oraz nie wykaże się odpowiednią kulturą osobistą, pomyślcie o innej kandydaturze. Współpraca podczas ślubu, wesela oraz sesji zdjęciowej musi bowiem przebiegać bez zarzutu.


Studio kontra plener

Wpływ na Wasze ślubne zdjęcia macie nie tylko poprzez wybór odpowiedniego fotografa. Wybrać możecie także miejsce i sposób realizacji swojej ślubnej sesji zdjęciowej. Zdecydować możecie się na fotografię studyjną bądź plenerową. Ta pierwsza jest obecnie trochę rzadziej wybierana. Zdjęcia studyjne uważa się bowiem za nienaturalne. Kojarzą się one parom młodym z pozowanymi, sztucznymi ujęciami, wykonywanymi na tandetnych tłach. Pamiętać należy, że jakość fotografii zależy od osoby, która ją wykonuje. Studio daje naprawę duże możliwości, wykonać tutaj można naprawę świetne ujęcia. Zanim podejmiecie decyzję poproście fotografa o pokazanie jego zdjęć studyjnych. W ten sposób najłatwiej ocenicie, czy trafiają one w Wasz gust.


Fotograf i jego wizja tworzenia

Ślubny plener daje duże pole do popisu zarówno fotografowi jak i Wam samym. Przeprowadzić możecie go gdzie tylko sobie wymarzycie. Skorzystajcie z pomysłów i podpowiedzi fotografa, ale i użyjcie własnej fantazji. Wybrać możecie ważne dla Was miejsca lub takie z którymi wiążą Was miłe wspomnienia. Wykorzystać możecie także swoje pasje. Jeśli tylko wyszukacie odpowiedniego fotografa, wykona on dla Was nietuzinkowe zdjęcia w każdym wybranym przez Was miejscu. W Chełmży jako tło wykorzystać możecie budynki starego miasta. Okazałe kamieniczki na rynku, pięknie dopełnią Wasze zdjęcia zarówno w dzień jak i w nocy. Miłośnicy architektury pod uwagę mogą wziąć także pałac w pobliskiej Nawrze. Podobne obiekty znaleźć można także w Mirakowie oraz Pluskowęsach.


Naturalne kadry

Za tło swoich ślubnych zdjęć obrać możecie także naturalny krajobraz. Ciekawe zdjęcia wykonacie nad Jeziorem Chełmżyńskim. Zdecydować możecie się zarówno na romantyczne zdjęcia o zachodzie słońca jak i na bardziej szalone ujęcia. Jeśli swój plener przeprowadzacie już po ślubie możecie nawet wejść do wody! Podczas gdy Wy będziecie z radością pluskać się w wodzie, fotograf wykona naprawdę wiele niecodziennych ujęć. Swoją sesję przeprowadzić możecie również w łodzi lub kajaku. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Jeśli swoją sesję przeprowadzacie w miesiącach letnich, udajcie się na łąkę pełną kwitnących kwiatów. Szczególnie malownicze są z pewnością maki. Piękne, romantyczne zdjęcia fotograf wykona Wam także pośród łanów zbóż.

Pomysł i zapał

Jeśli macie wystarczającą ilość czasu inspiracji poszukajcie w okolicach Chełmży. Udać możecie się chociażby to Torunia czy Bydgoszczy. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od swoich ślubnych zdjęć. Im więcej dodacie im swojego pomysłu, serca i zaangażowania, tym piękniejszą pamiątką staną się dla Was. W końcu to Wasz ślub, Wy jesteście na nim głównymi bohaterami. I to Wasze wspomnienia mają przywoływać ślubne fotografie.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top