Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wspaniałe ślubne fotografie u podnóża Tatr

Wspaniałe ślubne fotografie u podnóża Tatr
Ślubne fotografie mają ważne zadanie. Uwieczniają wszystko to co ulotne. Pozwalają powrócić ponownie do ważnych dla Was chwil gdy tylko tego zapragniecie. Aby Wasze ślubne zdjęcia stały się naprawdę wspaniałą pamiątką, warto włożyć trochę trudu w wyszukanie odpowiedniego fotografa. Nie bez znaczenia jest także gdzie sesja zdjęciowa zostanie przeprowadzona.

Fotografia w dosłownym tłumaczeniu oznacza rysowanie światłem. I takie jest też jej zadanie. Za pomocą obiektywu, aparatu fotograficznego i przy obecności światła można zarejestrować trwały obraz. Dzięki temu człowiek potrafi uwieczniać na papierze wszystko to co jest ulotne - uczucia, emocje, wrażenia oraz oczywiście zdarzenia i sytuacje. Możemy więc bez problemu zatrzymać dla siebie, swojej rodziny znajomych, a nawet przyszłych pokoleń ważne dla nas chwile. A do takich z pewnością należy dzień ślubu oraz wesela.


Konkurencja usług ślubnych

Duża dostępność i popularność fotografii cyfrowej sprawiła, iż w obecnych czasach zdjęcia może zrobić każdy i wszędzie. Jednak do wykonania naprawdę dobrych fotografii potrzeba nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale i umiejętności, doświadczenia i odrobiny wyczucia. Nie warto więc zlecać wykonania swoich ślubnych fotografii osobie niekompetentnej, gdyż może być to ryzykowne. Końcowy efekt okazać się może niezadowalający, a ceremonii ślubnej i wesela powtórzyć niestety się nie da. Dlatego warto zawczasu przemyśleć kwestę swoich ślubnych zdjęć. Najlepsi fotografowie, posiadający największe umiejętności, a swe usługi świadczący w przystępnych cenach, terminarze wypełnione mogą mieć nawet z rocznym wyprzedzeniem.


W jaki sposób dobrze wybrać?

Poszukiwania fotografa, który najlepiej spełni Wasze oczekiwania, najłatwiej rozpocząć od przeglądu dotychczasowych prac umieszczonych w internecie. Portfolio potrafi wiele powiedzieć o jego autorze, zarówno o umiejętnościach, pomysłowości czy sposobie wykonywania fotografii. Warto poszukać także opinii innych młodych par na temat jego pracy oraz umówić się na osobiste spotkanie. To właśnie od fotografa zależy jakość Waszych ślubnych zdjęć, musicie więc być pewni, że posiada on odpowiednie umiejętności i do Waszego zlecenia nie podchodzi rutynowo.


Własna inicjatywa

Jeśli marzycie, aby Wasze zdjęcia były naprawdę wyjątkowe, dodajcie do nich troszkę Waszej fantazji i pomysłu. Dobry fotograf, wspaniałe ujęcia wykona wykona gdzie tylko zapragniecie. Dlaczego więc swojej ślubnej sesji zdjęciowej nie wykonać w ważnym dla Was miejscu? Może to być romantyczna sceneria w której się poznaliście, ławka w parku, która pamięta Wasz pierwszy pocałunek, czy też miejsce oświadczyn. W ten sposób sprawić możecie, że Wasze ślubne zdjęcia zyskają dla Was dodatkową wartość.


Zakopane - plener ślubny

W Zakopanem nie trudno znaleźć miejsca odpowiednie dla realizacji ślubnej sesji zdjęciowej. Bez wątpienia Tatry stworzą niesamowitą scenerię dla ślubnej fotografii. Udać można się w wiele miejsc. Najłatwiej dostępna jest Dolina Kościeliska czy Dolina Chochołowska. Nie trzeba liczyć się tu z większą wędrówką, piękne grupy skale czy malownicze hale ukażą się Waszym oczom, niedaleko od wejścia do tych dolin. Do Morskiego Oka natomiast, bardzo łatwo dotrzeć można bryczką lub konnym tramwajem. Wykonanie fotografii w bryczce powożonej przez górala z tatrzańskimi szczytami w tle również może być ciekawym pomysłem na plener. Jeśli od swoich fotografii oczekujecie czegoś więcej, zamiast zostawać w dolinach udajcie się w wyższe partie gór. Na Kasprowy Wierch dotrzeć można kolejką linową, a jeśli nie straszna jest Wam górska wędrówka, swojego fotografa zabierzcie w Dolinę Pięciu Stawów, na Rusinową Polanę lub Halę Gąsienicową.


Folklor góralski

Zakopane to nie tylko Tatry. Miasto to jest charakterystyczne ze względu na swoją unikatową architekturę góralskich domów. Drewniane wille czy chałupy w stylu zakopiańskim z powodzeniem stworzą interesujące tło dla ślubnego pleneru. Poszukać można także innych elementów tutejszego folkloru. Na Krupówkach nie brakuje górali w tradycyjnych strojach, a na tutejszych straganach kupić można wszystko od oscypka po ciupagę. Z wyborem rekwizytów nie będziecie mieli więc problemów.


Piękno przez cały rok

Warto skorzystać z walorów jakie Podhale oferuje w zależności od pory roku. Na wiosnę tatrzańskie hale pokrywają się fioletowym dywanem krokusów, a śnieg w wyższych partiach Tatr przepięknie mieni się w słońcu. W lecie na halach spotkać czasami można pasące się owce. Jesień jest chyba najpiękniejszą porą roku w górach. Pogoda we wrześniu jest zazwyczaj piękna i słoneczna co sprzyja, wykonywaniu fotografii, a mieniące się pomarańczem i złotem liście dodają krajobrazowi uroku. Śnieżna, biała zima, zamienia natomiast Zakopane w baśniową krainę, przez którą raz po raz przejeżdżają konne sanie. Dobór ciekawych scenerii jest w Zakopanem praktycznie nieograniczony. Wszystko tak naprawę zależy od Waszej fantazji. Im więcej serca włożycie w przygotowania do swojej ślubnej zdjęciowej sesji, tym ciekawszy efekt otrzymacie.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top