Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Trzy aspekty udanych ślubnych zdjęć

Trzy aspekty udanych ślubnych zdjęć
Z pewnością zastanawialiście się co zrobić, by mieć gwarancję naprawdę pięknych i udanych zdjęć ślubnych. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest bardzo zaskakująca, należy jedynie w wybór odpowiedniego fotografa, terminu i miejsca przeprowadzenia sesji zdjęciowej włożyć troszeczkę serca.

Fotograf jest najważniejszy. To on wciska spust migawki, to on wypatruje odpowiednich kadrów, to od jego umiejętności zależy w jaki sposób zostanie uwieczniona Wasza ślubna ceremonia. Inną kwestią jest miejsce przeprowadzenia sesji – tutaj możecie wykazać się własną fantazją i pomysłowością. Bowiem dobry fotograf, ciekawe kadry wykona wszędzie. Termin realizacji sesji też nie jest bez znaczenia. W końcu gdy będziecie zestresowani i zabiegani, a myślami wracać będziecie do oczekujących na weselu gości, fotografowi ciężko będzie wykonać dobre kadry.


Najlepiej poznać wiele ofert

Wybierając fotografa swoich marzeń warto poświęcić chwilkę i przejrzeć jak najwięcej ofert. Możecie przeglądać prace zamieszczane w internecie, z pewnością bardzo ułatwi Wam to zadanie. Bez wychodzenia z domu poznacie umiejętności i znacznej ilości fotografów, którzy usługi świadczą w Waszej okolicy. Przy wyborze odpowiedniej osoby najłatwiej kierować się własnym gustem, oczekiwaniami oraz opiniami par młodych, które miały już okazję współpracować z fotografem.


Praca fotografa trwa dalej po zrobieniu zdjęć

Termin realizacji sesji ma także duży wpływ na jakość zdjęć. Podczas sesji nie tylko powinniście być zrelaksowani i wypoczęci. Znaczenie ma ilość czasu jaką dysponujecie, a nawet pora dnia w której wykonywane są fotografie. Szczególnie korzystnie wypadają ujęcia wykonane na dwie godziny przed zachodem Słońca. Minusem organizacji sesji po weselu jest konieczność ponownego przygotowania się do niej. Musicie ubrać się w swoje ślubne stroje, a pani młoda ponownie wykonać musi fryzurę czy makijaż. Plusem natomiast jest możliwość pozwolenia sobie na spontaniczność podczas sesji, bez obawy ubrudzenia czy uszkodzenia ubrań. Alternatywą jest wykonanie krótkiej sesji w pobliskim miejscu w dniu ślubu i późniejszej dłuższej sesji już po ślubie.


Uroki wspaniałych miejsc

Miejsce sesji dobierzcie zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami. Może być to zarówno jakaś sentymentalna lokalizacja jak i miejsce związane z Waszymi zainteresowaniami. Wykorzystajcie uroki przyrody jakie oferuje Izbica Kujawska. Krajobraz jezior szczególnie dobrze dopełni romantyczne fotografie. Udać możecie się nad jezioro Długie czy też Modzerowskie. Nad wodą wykonać romantyczne, klasyczne zdjęcia, jak i przeprowadzić całkiem szalona sesję. Coraz bardziej popularne stają się także zdjęcia ślubne wykonane w wodzie. Innym pomysłem jest wykorzystanie krajobrazu łąk, pól czy lasów.


Kolorystyka prosto z natury

Jeśli swój ślub przeprowadzacie w miesiącach letnich za tło wykorzystać możecie bogactwo kolorowych polnych kwiatów. Wdzięcznym obiektem, który wykorzystać możecie na swoim ślubnym plenerze jest kolejka wąskotorowa oraz jej stacja kolejowa. Jeśli swoją sesję realizować będziecie już po ślubie pomysłów na plener poszukać możecie także w okolicach miasta. Udać możecie się chociażby do Włocławka i skorzystać z uroków tamtejszej architektury. A może zawsze marzyliście o zdjęciach na tle morza lub w górach? Zastanówcie się o czym marzycie, jakich zdjęć oczekujecie wybierzcie odpowiedniego fotografa i miejsce na plener, a Wasze zdjęcia z pewnością staną się ulubioną ślubną pamiątką.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top