Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sale weselne na mazurach – alternatywa dla miastowej restauracji

Sale weselne na mazurach – alternatywa dla miastowej restauracji
Wesele to wyjątkowy moment dla wszystkich młodych ludzi. Każdy z nas chciałby bowiem aby jego wesele nie tylko pozostało zapamiętane dla niego samego, ale też, aby zaproszeni goście doskonale się bawili. Większość z nas mieszczuchów wybiera restauracje, najczęściej zlokalizowane na przedmieściach. Alternatywą jest sala weselna. Mazury zaś miejscem docelowym, gdzie zorganizujemy nasze niezapomniane wesele.

Dlaczego Mazury?

Mazury znane są chyba każdemu mieszkańcowi Polski. To piękna kraina gdzie królują lasy oraz jeziora. Wybór tego miejsca na organizacje naszego wesela nie jest przypadkiem. Przede wszystkim Mazury są doskonale skomunikowane i znajdują się mniej więcej w środku naszego kraju. To oznacza, że łatwiej będzie nam przywieźć wszystkich zaproszonych gości. Dodatkowo na mazurach najszybciej rozwija się branża noclegowa. Współcześnie zbudowane tam hotele są nie tylko luksusowe, ale też doskonale dostosowane do organizowania takich właśnie wydarzeń jak wesele. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nasza impreza życia, może odbyć się w pięknych okolicznościach przyrody. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o załatwienie kilku formalności, to niektóre hotele są nam w stanie zorganizować sam ślub nad brzegiem jeziora. Przyznacie, że to bardziej kusząca perspektywa niż wesele w restauracji przy autostradzie?

Dlaczego hotel?

Hotel na mazurach - bez trudu znajdziemy bowiem salę weselną, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. Właściwie w każdym hotelu znajduję się pomieszczenie, które w zależności od potrzeb może służyć jako stołówka czy sala weselna. Hotel zapewnia nam też wszystkie usługi w jednym miejscu. Nie musimy się zastanawiać jak zapewnić transport gościom weselnym do domu. Wystarczy, że wynajmiemy dla nich odpowiednią liczbę pokoi gościnnych. To z kolei ułatwia nam zorganizowanie poprawin. Goście po weselu wyśpią się w swoich pokojach, a rano po zjedzeniu śniadania, mogą przystąpić do biesiadowania.

Nie bez znaczenia jest też doświadczenie obsługi hotelowej. Musimy pamiętać, że zatrudnieni w hotelu pracownicy, mają duże doświadczenie w zakresie obsługi gości, jak też bardzo często w organizacji tego typu wydarzeń. Istnieje zatem dużo mniejsze ryzyko, że z winy organizatora coś pójdzie nie tak i zamiast wyjątkowego wieczoru, będziemy mieć do czynienia ze spektakularną klapą. Ważne jest także zaplecze. Każdy hotel ma działającą restauracje lub przynajmniej odpowiednie zaplecze gastronomiczne. W kuchni najczęściej mamy do czynienia z doświadczonymi i dobrymi kucharzami, bo hotel, który fatalnie karmi i daje swoim gościom jedzenie kiepskiej jakości, najczęściej bardzo szybko po prostu plajtuje. Z dużym prawdopodobieństwem możemy więc założyć, że samo jedzenie będzie smaczne i świeże. Dodatkowym atutem są możliwości zorganizowania dodatkowych atrakcji i urozmaicenie wesela. Nawet najlepsza restauracja w mieście nie jest w stanie wynieść się ponad pewien poziom. Zabawa choćby najlepsza, będzie toczyła się wyłącznie we wnętrzu obiektu lub w ogródku, jeśli takowy jest. W hotelu mamy możliwość kontynuowania zabawy choćby nad jeziorem, czy zorganizowania dodatkowych atrakcji w postaci ogniska.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top