Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Rybnik i okolice - Wasza sesja zdjęciowa

Rybnik i okolice - Wasza sesja zdjęciowa
W natłoku wielu przygotowań ślubnych, nie można zapomnieć o wyborze fotografa. Już wcześniej trzeba zaplanować gdzie może odbyć się Wasza sesja zdjęciowa. Zdjęcia powstałe na sesji mogą być jednymi z najpiękniejszych w albumie.

Zarówno Rybnik, jak i jego okolice stwarzają wiele ciekawych możliwości, w zakresie plenerowej sesji zdjęciowej. W samym Rybniku znajduje się wiele ciekawych miejsc, które przy odrobinie pomysłu i fantazji, mogą dostarczyć wyjątkowych, nietuzinkowych zdjęć. Jako tło Waszch fotografii może posłużyć neoklasycystyczny budynek nowego ratusza, wzniesiony w 1928 roku, lub powstały w 1822 roku, klasycystyczny dawny ratusz miejski z wieżą zegarową. Na jego terenie obecnie mieści się muzeum miejskie oraz Urząd Stanu Cywilnego.


Rozmaite plenery miejskie i zielone

Także Teatr w Rybniku, mieszczący się w Śródmieściu oraz szerokie schody z  zieleńcem i kaskadą wodną, prowadzące do Placu Wolności, mogą stworzyć niezwykłą scenerię na tę okoliczność. Jeśli jednak pragniecie, aby Wasze zdjęcia odbyły sie na tle jeziora, to Jezioro Rybnickie  z pewnością spełni Wasze oczekiwania. W Rybniku znajdują się również parki: Park im. św. Jana Sarkandra, Park Kozie Góry oraz Park Osiedlowy. Ponadto występują tutaj liczne skwery i zieleńce, między innymi skwer z fontanną, Zieleniec przy Teatrze Ziemi Rybnickiej, Zieleniec Polskiej Organizacji Wojskowej, Zieleniec przy ul. Wieniawskiego, czy też Zieleniec przy Zamku. Także Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich to miejsce pełne zieleni oraz obraz niezwykłej przyrody.


Niewiadom i inne ciekawe dzielnice

Jeśli jezioro, lub park nie spełniają Waszych oczekiwań i pragniecie bardziej oryginalnych miejsc, możecie udać się w oklice wieży ciśnień w Rybniku. Jest to budynek ze zbiornikiem wody na szczycie. Innymi miejscami, mogącymi posłużyć jako tło Waszych zdjęć są ruiny późnobarokowego dworu pocysterskiego z 1736 roku, lub też zabytkowa Kopalnia "Ignacy" w Rybniku Niewiadomiu, ze znajdującymi się tam maszynami wyciągowymi szybów, będacymi przykładem ówczesnej myśli technicznej. W zabytkowej kopalni znajduje się także wieża widokowa. Rybnik jest miastem pełnym urokliwych miejsc. Coraz większą popularnością wśród Par Młodych cieszy się także zdewastowany dworzec Rybnik Paruszowiec. W dzielnicach Rybnika,  wśród licznych kamienic, skwerów, czy też zieleńców,  a przede wszystkim wśród pięknych zabyków tego miasta, z pewnością znajdziecie odpowiednie miejsce na Waszą sesję.


Miejsca warte polecenia poza Rybnikiem

Nie musi ona jednak odbywać w samym Rybniku, gdyż jego okolice także posiadają wiele niezwykłych miejsc. Jednym z nich jest Cementownia w Grodźcu, która jest szczególnym miejscem o niezwykłej atmosferze, gdzie nawet napisy na murach nabierają swojego uroku. Również w Jaworzu znajduje się Cementownia, z ogromnym okrągłym budynkiem, który jej doskonałym miejscem do tego, aby zrobić w nim wyjątkowe zdjęcia. Jeśli preferujecie zdjęcie na tle zamku, to zdjęcia mogą odbyć się w Śródmieściu, na Placu Kopernika, gdzie mieści się dawny zamek piastowski. Poza zamkiem w Rybniku, możecie udać się z fotografem także do Pszczyny.  W miejscu tym, poza pięknym zamkiem, znajduje się również park, który jest miejscem szczególnie upodobanym przez Pary Młode. Decudując się jednak na sesję poza Rybnikiem, należy wziąć pod uwagę, iż jeśli plener odbywa się w dniu ślubu, czasu na zrobienie sesji i dojazd w ciekawe miejsca jest niewiele.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top