Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Praktycze porady jak udekorować salę weselną

Praktycze porady jak udekorować salę weselną
Udekorowanie sali weselnej nie jest ani łatwe, ani trudne - wszystko zależy od pomysłu oraz dostępnych materiałów. Zawsze można zlecić jej udekorowanie profesjonalnej firmie, jednak czy warto ponosić kolejne koszta? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam na to pytanie.

Warto podkreślić, że własnoręczne przygotowanie sali weselnej nadaje jej wyjątkowego charakteru, może dostarczyć także dużej ilości frajdy. Zatem od czego zacząć? Oczywiście wybierając salę weselną warto wybrać taką, która już sama w sobie dobrze się prezentuje i wygląda (paradoksalnie ma to olbrzymie znaczenie i wpływ na ostateczne koszty i wynik starań).

Odpowiedni wybór sprawi, że już kilka bukietów na stołach i przysłowiowych balonów da niesamowity efekt. Jeżeli natomiast nie macie chęci i siły - zawsze możecie stwierdzić, że uwielbiacie minimalizm i ascetyczny wygląd.

Aspekty o które warto zadbać:

1. Temat przewodni - jest jednym z najważniejszych wyborów, który będzie towarzyszył Wam podczas każdego etapu przystrajania sali weselnej. Może nim być zarówno kolor  jak i kształt. Inspiracje można znaleźć niemal we wszystkim co nas otacza, wystarczy chcieć.

2. Kwiaty (gdzie je kupić)

Kwiaty stanowią nieodzowny element niemal wszystkich dekoracji, dlatego też warto zdecydować się na żywe (a nie sztuczne) bowiem będą się nie tylko najlepiej prezentować, ale także dadzą odświeżający efekt. Gatunek wykorzystanych kwiatów może nawiązywać do tematu przewodniego, bądź po prostu bazować na tym co aktualnie jest na czasie.

Ostatecznie, najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie wyprawa na giełdę kwiatową, co prawda wjazd będzie kosztował kilka złotych, ale ceny i świeżość bezpośrednio u producenta będą zawsze najlepsze. Zakup kwiatów to jedno, drugie to przystrojenie nimi sali.  To już nie jest takie proste i wymaga dużego nakładu sił. Oczywiście można zlecić to zaprzyjaźnionej florystce i mieć problem z głowy (będzie to dodatkowy koszt - kwestia do przemyślenia). Przy pomocy kwiatów z łatwością przystroicie stoły (zarówno dla gości, jak i pary młodej) oraz krzesła czy poręcze.

3. Dekoracje stołów i krzeseł

Biały obrus z pewnością jest niesamowicie klimatyczny i ponadczasowy, przy czym warto urozmaicić wygląd stołu poprzez dodanie "bieżniczka" biegnącego wzdłuż, po środku. Czasem stosuje się tzw. przekładki z różnych kolorów, co pozwala na wyrażenie indywidualnego charakteru każdej dużej uroczystości.

Poza wspomnianymi wcześniej wiązankami kwiatów, ciekawym pomysłem jest ich umieszczenie w wąskim wazonie - pozwoli to nie tylko uzyskać pożądany efekt, ale zaoszczędzić na powierzchni stołu. Można do niego wsypać drobne kulki (szklane, bezbarwne  bądź w różnych kolorach - zgodnie z motywem przewodnim) - taki zabieg dodatkowo uatrakcyjni kompozycję.

Coraz większą popularność zdobywają świece, których zapalenie po zmroku nadaje niesamowity klimat pomieszczeniu (oczywiście nie będzie to jedyne źródło światła). Środek stołu można ozdobić rozrzuconymi płatkami kwiatów (np. róż) - ostateczny efekt może być wręcz powalający. Pokrowce na krzesła mają za zadanie podkreślić wagę imprezy i generalnie nadać wrażenie ciepła sali ślubnej. Oczywiście ich zastosowanie nie jest konieczne - wszystko zależy od gustu młodej pary.

4. Dekoracja sufitów oraz ścian

Prawdopodobnie jest to najtrudniejsze zadanie, jednak przy odrobinie chęci, nic nie jest nie możliwe. Ciekawym sposobem na ozdobienie ścian, filarów oraz sufitu jest wykorzystanie materiałów, które po odpowiednim podpięciu stworzą ciekawy baldachim nad stołami, co optycznie obniży sufit i sprawi, że nawet duża sala będzie sprawiała wrażenie o wiele przytulniejszej. Innym pomysłem jest zrobienie wstęg (w odpowiednio dobranej kolorystyce), które mogą posłużyć do dekoracji krzeseł, poręczy bądź filarów.

Źródło: dekoracja sali weselnej - Ślubna Planeta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top