Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pomysł na udane ślubne zdjęcia

Pomysł na udane ślubne zdjęcia
Podczas poszukiwań fotografa ślubnego z pewnością nasunęło się Wam pytanie jak powinny wyglądać i gdzie najlepiej wykonać Wasze ślubne fotografie. Gdy będziecie przeglądać portfolio danego fotografa, z pewnością niektóre ujęcia szczególnie przypadną Wam do gustu.

Możecie zaznaczyć jej sobie w ulubionych stronach przeglądarki internetowej. Będą one bardzo pomocne przy rozmowach z Waszym fotografem. Wskazując artyście zdjęcia które się Wam podobają, ułatwicie mu z pewnością pracę i najłatwiej wskażecie swoje oczekiwania.


Warto zobaczyć jak robiły inne pary

Przeglądając zdjęcia ślubne innych par młodych możecie także podpatrzyć miejsca i rekwizyty jakie wykorzystywane są podczas ślubnych sesji zdjęciowych. Obejrzyjcie dobrze fotografie wykonane w studio fotograficznym oraz te które zostały wykonane w różnych plenerach. Obecnie w fotografii ślubnej panuje moda na wykonywanie zdjęć w plenerze. Dzieje się tak ze względu na fakt, że studyjna fotografia ślubna, kojarzy się ze sztucznymi pozowanymi zdjęciami, które wykonane zostały na tandetnych tłach. Nie należy jednak kierować się stereotypami. Wygląd zdjęć zależy tylko i wyłącznie od umiejętności i zaangażowania wykonującego je fotografa. Bardzo wielu zdolnych fotografików wykonujących naprawdę piękne zdjęcia studyjne świadczy swoje usługi w zakresie fotografii ślubnej. Przed dokonaniem wyboru, najbezpieczniej jest poprosić wybranego fotografa o zaprezentowanie swoich zdjęć studyjnych.


Pomysły na ciekawe plenery

Sesja plenerowa daje Wam dużą możliwość wykazania się pomysłowością i kreatywnością. Pary młode wręcz prześcigają się w planowaniu coraz bardziej nietypowych sesji. Żadne miejsce nie jest złe, jeśli tylko zdjęcia wykonywać będzie fotograf z pasją. Scenerią dla ślubnych zdjęć może być dach budynku, parking przy supermarkecie, opuszczony budynek, ruchome schody czy kwiaciarnia. Jeśli bardzo wyszukane miejsca nie do końca Wam odpowiadają, nie musicie rezygnować z bardziej popularnych miejsc jak park, ławka, czy plaża nad jeziorem. Pamiętajcie, że to od fotografa zależy jakie zdjęcia otrzymacie. Miejsce posłuży tylko jako tło i dopełnienie kadru. Dopasujcie swój ślubny plener do siebie, tego kim jesteście, jacy jesteście i co Was interesuje.


Piękna tafla jeziora

Gdzie w takim razie warto wybrać się w Janikowie i jego okolicach na ślubny plener? Z pewnością warto pod uwagę wziąć tutejsze Jezioro Pakoskie. Za tło posłuży uroczy krajobraz jeziora, plaża oraz oczywiście woda. Czas sesji możecie zaplanować na godziny przed zachodem słońca, pada wtedy najbardziej odpowiednie światło. Jezioro posłuży zarówno parom szukającym pomysłu na romantyczne, klasyczne fotografie jak i tym, które marzą o nietypowych zdjęciach. Coraz popularniejszymi są bowiem sesje podczas których nowożeńcy wchodzą do wody.


Kolejne inspiracje

Innym tłem odpowiednim dla ślubnej fotografii okazać się mogą zespoły i zabudowania dworskie, których w okolicach Janikowa nie brakuje. Wykorzystać podczas sesji można także otaczające je parki. Zdjęcia ślubne wykonać można także podczas rejsu statkiem wycieczkowym Janek. Miłośnicy sportów mogą natomiast swojego ślubnego fotografa zabrać na boisko sportowe – Orlika czy też do hali sportowej. Pani młoda może stać na bramce podczas gdy pan młody przymierza się do strzału – pomysłów na ciekawą sesję jest naprawdę wiele, czasami wystarczy choć trochę popuścić wodzy wyobraźni. A może oboje jesteście zapalonymi wędkarzami? Nic nie stoi na przeszkodzie abyście podczas swojej sesji udali się na ryby. Wykorzystanie swych pasji jest kolejnym pomysłem, na naprawdę udany ślubny plener. Pomyślcie razem jak wyobrażacie sobie zdjęcia ślubne swoich marzeń. Skorzystać możecie także z pomysłów oraz podpowiedzi Waszego fotografa. Poświęcony czas z pewnością zaowocuje udanymi, ciekawymi zdjęciami.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top