Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jak wybrać najlepszego fotografa?

Jak wybrać najlepszego fotografa?
Wybór fotografa ślubnego wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Bardzo duża ilość artystów świadczy usługi w zakresie fotografii ślubnej, a od Waszej decyzji zależeć będzie jakość ślubnych zdjęć. Z pewnością decyzji takiej nie należy podejmować pochopnie.

W dobie powszechnego internetu, narzeczeni zapoznać się mogą z ofertami i umiejętnościami większej liczby fotografów, bez wychodzenia z domu. Warto skorzystać z tej okazji, by dobrze poznać obecny rynek fotograficzny, zwłaszcza że wielu artystów wystawia swoje prace w sieci. A pierwszej selekcji osób, które będą spełniać Wasze oczekiwania najlepiej dokonać intuicyjnie, przeglądając ich dotychczasowe prace. Poszukując fotografa należy pamiętać, że w swoim portfolio umieszcza on wybrane, najlepsze zdjęcia. Co może stworzyć wrażenie, że w Waszym ślubnym albumie, wszystkie zdjęcia będą tak piękne i porywające. By mieć pewność co do umiejętności wybranej osoby, najlepiej poprosić o pokazanie większej ilości zdjęć, wykonanych podczas jednego ślubu i sesji zdjęciowej. Wtedy będziecie mieli pewność, że Wasz album ślubny będzie wyglądał podobnie.


Oferty są bardzo zróżnicowane

Zdarza się tak, że możecie natknąć się na oferty małżeństw, które podczas ceremonii ślubnej i weselnego przyjęcia wspólnie wykonują zdjęcia, bez dodatkowej opłaty. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gwarantujące że Wasze zdjęcia będą bardziej urozmaicone. Każdy fotograf bowiem w trochę inny sposób rejestruje na zdjęciach otaczającą go rzeczywistość. Dwóm osobom trudniej jest także „przegapić” ważne czy śmieszne momenty, które zasługują na zatrzymanie.


Osobiste spotkanie wiele wyjaśni

Kiedy już zdecyduje się na usługi jednego z fotografów, koniecznie umówicie się z nim na osobiste spotkanie. Zadawajcie jak najwięcej pytań, pamiętajcie, że współpraca z fotografem na ślubie, weselu i sesji zdjęciowej musi przebiegać bez zarzutu. Jeśli więc wybrana osoba nie do końca wzbudza Wasze zaufanie, zastanówcie się nad inną kandydaturą. Na spotkaniu poproście o pokazanie dodatkowych zdjęć. Fotografie zamieszczane w internecie, wyglądają bowiem trochę inaczej niż wielkoformatowe odbitki. Na zdjęciach w ślubnym albumie bardziej widoczne są wszystkie błędy czy niedociągnięcia, niż na ich cyfrowych odpowiednikach o słabej rozdzielczości. Gdy ostatecznie zdecydujecie się na usługi konkretnej osoby, nie zapomnijcie o podpisaniu odpowiedniej umowy.


Reportaż ślubny, fotografia studyjna i plenerowa

Kolejnym zagadnieniem jakie należy przemyśleć, jeśli marzycie o naprawdę pięknych zdjęciach, jest to jak i gdzie powinna zostać przeprowadzona Wasza ślubna sesja. Fotografie ślubną podzielić bowiem można na trzy rodzaje. Podczas wykonywania reportażu ślubnego fotograf obecny jest przy młodej parze cały dzień, starając się nieszablonowo ująć w kadrze wszystkie ważne na nich momenty, wzruszenia i emocje. Fotografia studyjna ostatnio nie cieszy się dużą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wielu młodym parom kojarzy się ona ze sztucznymi, pozowanymi ujęciami wykonywanymi na nienaturalnych, tandetnych tłach. Efekt jaki zostanie uzyskany zależy jednak od umiejętności i sposobu pracy fotografa. A w studio wykonać można naprawdę piękne ujęcia. Warto pokusić się o przejrzenie zdjęć wykonanych w studio, przez osobę którą wybraliście na swojego ślubnego fotografa. Może będzie to akurat to, czego szukacie.


Popularne sesje w plenerze

Fotografia plenerowa stała się ostatnimi czasy bardzo popularną. Prawdopodobnie dlatego, ze daje ona niemal nieograniczone możliwości. Nowożeńcy swój ślubny plener przeprowadzić mogą w scenerii jaka tylko się im wymarzy.Zastanawiając się nad idealnym miejscem dla sesji warto zastanowić się nad swoimi preferencjami i oczekiwaniami. Udać się można zarówno w skromne miejsca, by wykonać klasyczne romantyczne fotografie jak i wyszukać szalonych, nietypowych miejsc.


Głubczyckie miejsca warte polecenia

W Głubczycach za tło posłużyć Wam może zarówno piękny budynek dworca kolejowego jak i fragmenty miejskich obwarowań. Dworce, ich otoczenie, tory kolejowe są bardzo często wykorzystywanymi w ślubnej fotografii. Można tutaj przeprowadzić naprawdę ciekawy plener. Pozostałości murów i baszta dopełnią natomiast idealnie romantyczne fotografie. Miłośnicy natury mogą zabrać swojego fotografa do lasu Głubczyckiego czy też do parku miejskiego. Wykorzystać za tło można zarówno piękny drzewostan i wszystkie atuty naturalnego krajobrazu jak i elementy infrastruktury – ławki, pomniki czy kamienną altanę. WTo jak będzie wyglądała Wasza sesja zdjęciowa zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości Waszej oraz fotografa. Warto więc popuścić trochę wodzy wyobraźni.


Panoramy górskie

Jeśli jesteście miłośnikami górskich wędrówek podczas swojej sesji wykorzystajcie wszystko co oferują Góry Opawskie. Udać możecie się chociażby w rejony masywu Lipowca. Ciekawych scenerii poszukać można także w okolicznych wsiach. Na uwagę zasługują pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska na Górze Zamkowej w Dobieszowie czy też pałac w Klisinie.


Każde miejsce może być dobre

Nie ma dobrych i złych miejsc na ślubny plener. Bowiem ostateczny efekt sesji, jaki otrzymacie w postaci ślubnego albumu zależeć będzie od umiejętności i zaangażowania fotografa. Dlatego tak ważnym jest aby wyszukać osobę o odpowiednich umiejętnościach. Jeśli dodacie do swojego pleneru trochę pomysłowości, wpłynie to z pewnością korzystnie na Wasze ślubne fotografie. Jeśli nadal czujecie się dziećmi – swój ślubny plener wykonajcie na placu zabaw. Udać możecie się dosłownie wszędzie – do stadniny konnej, na trybuny boiska sportowego, parking przed super marketem czy do romantycznej knajpki w której po raz pierwszy się pocałowaliście. Ważnym jest jedynie, abyście w wybrany miejscu czuli się swobodnie i komfortowo.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top