Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Idealne ślubne fotografie

Idealne ślubne fotografie
Ślub jest szczególnym wydarzeniem, ukoronowaniem miłości dwojga bliskich sobie ludzi. Wszystkie emocje i uczucia jakie mu towarzyszą są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, a pamięć ludzka z czasem zaciera wspomnienia.

Dlatego tak ważnym jest aby ten wyjątkowy dzień został należycie uwieczniony na fotografiach. A do ślubnego albumu spojrzeć będziecie mogli gdy tylko zapragniecie, by jeszcze raz przenieść się w ten magiczny dzień.


Amatorskie zdjęcia tonie to samo

Planując swoje ślubne zdjęcia, narzeczeni często zastanawiają się czy nie ograniczyć wysokich kosztów organizacji wesela poprzez poproszenie jednego z gości o fotografowanie podczas uroczystości. Jest to niestety ryzykowne, gdyż do wykonania poprawnego zdjęcia niezbędny jest profesjonalny sprzęt, doświadczenie oraz oczywiście wiedza. Dobry fotograf nie tylko potrafi odpowiednio dobrać, obiektyw czy parametry, wie także gdzie i kiedy się ustawić, by wykonać korzystne ujęcie, jednocześnie nie przeszkadzając i nie zakłócając ceremonii. Fotograf zarówno na ślubie jak i weselu musi być bardzo czujnym, by nie przegapić ważnych czy śmiesznych momentów. Prosząc o pomoc weselnego gościa pozbawicie go możliwości dobrej i swobodnej zabawy podczas Waszego ślubnego przyjęcia.


Fotografia ślubna jest sztuką

Należy także pamiętać, że zdjęcia to nie tylko zatrzymane obrazy. Fotografia stała się ulubioną dziedziną wielu artystów, a nawet i amatorzy starają się zrobić wszystko, aby ich zdjęcia były nie tylko poprawne, ale i posiadały swego rodzaju „duszę”. Na zdjęciu zatrzymać można bowiem uczucia i emocje. Przekazać swój sposób patrzenia na świat. Trudno jest wykonać dwa takie same zdjęcia. Każdy fotograf tą samą uroczystość sfotografuje trochę inaczej. Stworzy inne ujęcia, a także w odmienny sposób podda zdjęcia obróbce graficznej. Dlatego jeśli marzycie o pięknych ślubnych zdjęciach, które będą spełniały Wasze oczekiwania, musicie wyszukać odpowiedniego fotografa, który potrafił je będzie dla Was wykonać. Każdy ma bowiem inny gust tak jak i każdy fotograf w odmienny sposób wykonuje swoją pracę. A ślubu niestety powtórzyć się nie da. Podejmując nietrafną decyzję przy wyborze fotografa, możemy stracić niepowtarzalną pamiątkę jaką są ślubne fotografie.


Oferty internetowe

Najprostszą receptą na wybór odpowiedniego fotografa jest przeglądnięcie wielu ofert w internecie. Im więcej zdjęć zobaczycie tym lepiej przekonacie się jakie są możliwości i umiejętności fotografów świadczących aktualnie na rynku swoje usługi. Dowiecie się także czego może cie się spodziewać i jakie są aktualne ceny. W ten sposób najłatwiej można upewnić się, które zdjęcia najbardziej Wam przypadają do gustu i jakie ujęcia najchętniej wdzielibyście swoim ślubnym albumie.


Pierwsze spotkanie bardzo istotne

Ważnym jest także, iż zdjęcia w formie cyfrowej wyglądają trochę inaczej niż te na papierze. Warto jest więc z wybranym fotografem umówić się na osobiste spotkanie i poprosić o pokazanie jego dotychczasowych prac. Podczas osobistej rozmowy należy także zwrócić na panująca atmosferę i poziom kultury osobistej fotografa. Jeśli wybrana przez Was osoba nie budzi Waszego zaufania zastanówcie się nad inną kandydaturą. Współpraca z fotografem powinna bowiem przebiegać bez zarzutów zwłaszcza podczas plenerowej sesji zdjęciowej.


Jakie są wasze oczekiwania?

Kiedy wyszukacie już odpowiedniego fotografa, zastanówcie się także jakich zdjęć oczekujecie i gdzie chcielibyście przeprowadzić swoją ślubną sesję zdjęciową. Wasze zdjęcia mogą bowiem, być takie jakimi jest sobie tylko wymarzycie. Czarno-białe, kolorowe, romantyczne, eleganckie czy też szalone. Największą możliwość ingerencji w pracę fotografa macie podczas swojej ślubnej sesji. Sami zdecydujcie czy wolelibyście przeprowadzić ją w studio czy też w odpowiednio dobranej i najbardziej Wam odpowiadającej scenerii.


Coraz więcej szaleństwa podczas sesji

Przeglądając zdjęcia fotografów ślubnych łatwo przekonać się można, że pary młode decydują się na coraz bardziej szalone miejsca na swoje ślubne plenery. Zdjęcia wykonywane są zarówno w opuszczonych budynkach, piwnicach, na placach budowy, parkingach, lunaparkach czy placach zabaw. Aby dodać troszeczkę swojego akcentu do ślubnych zdjęć wykorzystać za tło można także miejsca, które mają jakąś szczególną wartość sentymentalną. Może to być miejsce pierwszego spotkania czy pocałunku lub restauracja w której odbyły się zaręczyny. Najważniejszym jest abyście w wybranej lokalizacji czuli się dobrze i komfortowo, a styl i sposób przeprowadzenia sesji Wam odpowiadał.


A może klasyka?

Jeśli marzycie o romantycznych, klasycznych fotografiach, nie musicie obawiać się że zdjęcia wykonane na łące, w parku czy w okolicach pałacu będą nudne i oklepane. Ostateczny efekt jaki zostanie uzyskany na zdjęciach zależny jest bowiem od umiejętności i kunsztu fotografa. Jeśli wybierzecie odpowiednią osobę z pewnością wykona ona dla Was nietuzinkowe ujęcia, gdzie tylko zapragniecie.


Dobry pomysł to podstawa

Za tło dla nastrojowych zdjęć w Hrubieszowie może posłużyć Zespół dworski Du Chateau. Na uwagę zasługuje tutaj zarówno piękna architektura dworu jak i niezwykły XIX wieczny ogród. Dużą popularnością wśród młodych par cieszą się sesje wykonywane na dworcach oraz torach kolejowych. Państwo młodzi mogą na swojej sesji udawać się w podróż z wielką kolorową walizką lub z nostalgią spoglądać w stronę odjeżdżającego pociągu. Jeśli natomiast jesteście miłośnikami przyrody, swoją sesję przeprowadźcie pośród drzew w Dębince. Swojego fotografa w zależności od pory roku zabrać możecie także na łąkę pełną kwitnących maków, chabrów czy innych polnych kwiatów. Piękne ujęcia wykonać można także pośród łanów zbóż. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Waszej fantazji. Zastanówcie się czy blisko Was nie ma ciekawej scenerii która z powodzeniem mogłaby posłużyć z tło dla Waszych zdjęć. Im więcej dodacie serca i fantazji do swoich zdjęć, tym lepiej będą one wam przypominać ten wspaniały dzień Waszego ślubu i wesela.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top