Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Gdzie przeprowadzić ślubną sesję zdjęciową?

Gdzie przeprowadzić ślubną sesję zdjęciową?
Wybór fotografa ślubnego to nie wszystko co dotyczy kwestii fotografii ślubnych. Kolejnym dylematem może być wybór scenerii zdjęć plenerowych. To bardzo ważne jeśli chodzi o te zdjęcia. Najlepiej podejść do tego właściwie i wcześnie.

Przeglądając oferty w internecie, z pewnością znajdziecie fotografa, którego zdjęcia szczególnie przypadną Wam do gustu.Dobrze dobrane tło potrafi natomiast idealnie dopełnić ślubne zdjęcia. Wybór jest naprawdę duży, bowiem ślubny plener przeprowadzić można w dowolnej lokalizacji. Dobry fotograf, nietuzinkowe i zapierające dech w piersiach ujęciach wykona w dowolnie wybranym miejscu. Warto więc popuścić wodzy wyobraźni i samodzielnie zaplanować swoją ślubną sesję zdjęciową.


Pomysły bezpośrednio związane z parą młodą

Dobrym pomysłem na ślubny plener jest wykorzystanie swoich pasji i zainteresowań. Miłośnicy motoryzacji swoje ślubne zdjęcia mogą wykonać na motorze, kładzie czy w offroad`owym samochodzie terenowym. Natomiast Ci z Was, którzy kochają konie udać się mogą do stadniny. Fotografa zabrać można także do małego, nastrojowego antykwariatu, boisko sportowe czy nawet na basen. Poszukać można także miejsc z którymi wiążą się Wasze piękne wspomnienia. Niezależnie czy będzie to romantyczna restauracja w której pierwszy raz się pocałowaliście, ławka na której często siadaliście, czy nawet miejsce poznania, obierając je za tło dla ślubnych fotografii, dodacie swym zdjęciom bardziej osobistego akcentu. Tło nie będzie tylko koniecznym dodatkiem, ale harmonijnie zgra się z Waszymi fotografiami.


Zdjęcia studyjne

Innym rozwiązaniem jest fotografia studyjna. Choć ostatnimi czasy nie cieszy się ona dużą popularnością wśród młodych par, warto przemyśleć także i to rozwiązanie. Zdjęcia wykonane w studio uważane są za mało naturalne. Z pewnością każdy z Was spotkał się z fotografiami wykonanymi na tandetnym tle, na których młoda para pozuje w sztuczny sposób. Nie należy się jednak zrażać. Studio daje bowiem fotografowi naprawdę duże możliwości. Jeśli artysta dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, wykona w studio wiele niecodziennych ujęć, których nie da stworzyć się w plenerze.


Sprawdzenie efektów pracy fotografa

Przed podjęciem decyzji dobrze jest poprosić fotografa o pokazanie jak największej ilości swoich prac wykonanych w studio. Nie opierajcie się tylko na portfolio, gdyż w nim znajdują się zazwyczaj tylko najlepsze kadry z wielu przeprowadzonych sesji. Poproście o pokazanie szerszego materiału wykonanego z udziałem jednej młodej pary. W ten sposób najlepiej przekonacie się, czy wybrany fotograf posiada umiejętności, spełniające Wasze oczekiwania.


Wykorzystanie plenerów Chełmna

W Chełmnie wykorzystać możecie zarówno mnogość zabytków, piękno starówki jak i bogactwo naturalne miasta oraz jego okolic. Za tło dla fotografii idealnie posłuży architektura. Szczególny klimat utrzymuje się na ulicach wieczorem i nocą. Romantyczne zdjęcia wykonać można także w dzień. Wszystko zależy od Waszych oczekiwań i pomysłowości fotografa. Wykorzystać można także elementy obwarowań i murów miejskich. Szczególnie malownicze są baszty i wieże oraz bramy miejskie.


Najważniejsze włąsne odczucia

Romantyczne zdjęcia wykonać można także w Chełmińskich parkach. Fotografa zabrać można na Stare czy też Nowe Planty lub do Parku Słowackiego. Inspiracji poszukać można także na Górze Świętego Wawrzyńca. Wartymi uwagi są także ruiny zamku krzyżackiego w Papowie Biskupim. Innymi pobliskie obiekty dwór w Storlusie oraz neogotycki pałac w Jeleńcu. Przy wyborze odpowiedniej lokalizacji na ślubny plener należy wziąć pod uwagę, gdzie będziecie czuli się najlepiej. Jeśli wybieracie kilka lokalizacji, dopilnujecie by odpowiednio współgrały one ze sobą w Waszym ślubny albumie. Im więcej serca włożycie w przygotowania do swojej sesji, tym piękniejszą pamiątka będą dla Was ślubne fotografie.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top