Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dlaczego fotograf, a nie znajomy?

Dlaczego fotograf, a nie znajomy?
Usługa fotografa ślubnego jest bardzo popularna. Nie wszyscy jednak decydują się na jej wynajęcie. Nieprawdą jest, że dobre zdjęcia może wykonać każdy i zaoszczędzi się na tym. Tylko profesjonalista potrafi uchwycić chwile, który nigdy więcej się nie powtórzą. Dobrze jest także poznać rolę jaką pełni konsultant ślubny.

Ślub ma się tylko raz w życiu, dlatego wszystko powinno być profesjonalne i zapięte na ostatni guzik. Przygotowania do wesela zaczynają się już nawet rok przed ślubem, dzięki temu nie trzeba się spieszyć i jest czas na dokładne zaplanowanie wesela. Orkiestrę, salę czy tez fotografa należy wcześniej zamówić, aby nie było problemów z wolnymi terminami.


Cena i jakość

Wybierając fotografa, bierzemy pod uwagę na pewno cenę usługi i jego portfolio. Ogólnie każdemu zależy na dobrych zdjęciach, dlatego wybór ten jest przemyślany. Ale niektórzy mogą się zadać pytanie, dlaczego nie poprosić znajomego by zrobił zdjęcia na ślubie i przy okazji trochę zaoszczędzić? Takie myślenie jest stereotypowe. Przecież zapraszając gości, mamy na celu ich dobrą zabawę. Dla naszego gościa-znajomego taka prośba mogłaby wywołać duży stres, ponieważ musiałby być odpowiedzialny za dobrze wykonane zdjęcia i nie myślałby o zabawie. A przecież on nie został zatrudniony jako fotograf tylko został zaproszony jako gość.


Rezygnacja z usługi

Wiele osób nie bierze fotografa na swój ślub, myśląc, że zdjęcia zrobione przez gości wystarczą. A jak wiadomo z mentalności, goście lubią dużo popić i nie w głowie im wtedy robienie zdjęć. A Para Młoda będzie zawiedziona, że nikt nie ma zdjęć np. z oczepin.
Dlatego warto wydać dodatkowe pieniądze i wynająć fotografa. Przynajmniej będziemy mieć pewność, że każde zdjęcie będzie profesjonalne i żaden ważny moment nie umknie fotografowi.


Pomoc konsultanta ślubnego

Każdy stara się ułatwić jakoś życie i nie nadkładać sobie dodatkowej pracy. Dlatego przy planowaniu ślubu często wyręczają nas specjalne  firmy ślubne. My tylko mówimy co chcemy, a oni to robią. Jednak taka przyjemność kosztuję więcej, niż byśmy sami to zrobili. Ale wachlarz ich usług jest ogromny i jest w czym wybierać. Od załatwienia kościoła, dekoracji, sukni ślubnej, po menu weselne, kamerzystę, zespół muzyczny i fotografa ślubnego.


Teoretycznie mniej zmartwień

I teraz nasuwa się nam pytanie. Co jeśli np. fotograf nawali, którego nam polecił nasz konsultant? Kto ponosi za to odpowiedzialność? Oczywiście odpowiedź jest prosta. Przecież to my zawieramy umowę na zdjęcia ślubne, a koordynator tylko nam pomógł w wyborze odpowiedniego fotografa. Dlatego należy uważnie czytać to co się podpisuję. I nie tyczy się to tylko fotografa, ale każdej innej usługi gdzie zawierana jest umowa. Jednak z fotografem ślubnym jest o tyle dobrze, że my widzimy jego portfolio i mamy pewność, ze zdjęcia będą jedyne i niepowtarzalne, takie jakie chcemy. Gorzej jak się wydarzy jakiś wypadek losowy. Ale nie ma co się zamartwiać na przyszłość.

Organizując wesele pomyślmy tylko o tych dobrych aspektach, o efektach jakie chcemy i o tym jak jesteśmy szczęśliwi. Cała tajemnica tkwi w nastawieniu, a jak jest ono pozytywne to efekty także będą pozytywne.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top