Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Państwo Młodzi i Rodzice mają zaszczyt zaprosić

zaproszenia ślubne i obrączki ślubne - wesele.com.pl
Zaproszenia są jedną z ważniejszych kwestii, jakimi należy zająć się przed ślubem. Ich wysłanie powinno być poprzedzone sporządzeniem listy gości weselnych – tak, by nikt nie został pominięty. Aby wszystkie zaproszone osoby mogły z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować obecność na Waszym ślubie, zaproszenia powinny zostać przekazane jak najwcześniej.

Nadawcą zaproszenia jest zawsze Młoda Para. Miłym akcentem będzie uwzględnienie w zaproszeniu Rodziców - szczególnie, jeśli wnieśli wkład finansowy i organizacyjny. Odpowiednie podejście do tematu powinno zostać dokładnie zaplanowane, by nie popełnić błędów związanych z etykietą.

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

W dobrym tonie jest zapraszanie gości około 3 miesiące przed planowaną uroczystością. Wynika to z szacunku dla przyszłych weselników, którzy muszą mieć możliwość zorganizowania wolnego czasu, zaplanowania urlopu w pracy i kupna odpowiedniego prezentu. Również dla Pary Młodej ma to znaczenie – wiadomo, że część zaproszonych osób nie będzie mogła uczestniczyć w uroczystości. Wcześniejsze wysłanie zaproszeń pozwoli na stworzenie pełnej listy na miesiąc przed weselem, czego często wymagają restauracje. Najczęściej zaproszenia wręcza się osobiście, jednak gdy osoby, które chcemy zaprosić mieszkają daleko od nas, dopuszczalna jest forma listowna.

Zawiadomienie o ślubie

Ogromne znaczenie ma sformułowanie treści zaproszenia. Formuła „Państwo Młodzi zawiadamiają…” lub „Rodzice Kasi i Marcina mają zaszczyt zawiadomić…” jest delikatnym sposobem poinformowania adresata, że został zaproszony do uczestnictwa w samej ceremonii ślubnej w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w Kościele. Natomiast powszechna forma „zaproszenie” oznacza, że gość zaproszony jest na ceremonię oraz wesele. Inną opcją jest zaproszenie na ceremonię zaślubin, które oznacza to samo, co zawiadomienie oraz zaproszenie na ceremonię zaślubin i przyjęcie weselne. Użycie poprawnego nagłówka, może nas uchronić od nieprzewidzianej, nadprogramowej liczby gości weselnych.

Zaproszenia ślubne - co napisać, a co przemilczeć…

W zaproszeniu ślubnym koniecznie musi znaleźć się informacja, kto zaprasza, kogo i z kim, gdzie i kiedy – jest to obowiązujące minimum. Forma zaproszenia może być dowolna. Wybór pomiędzy zabawnym a oficjalnym tekstem zaproszenia zależy od charakteru uroczystości i listy gości. Jeśli planujemy wesele w tradycyjnym stylu, zabawne wierszyki na zaproszeniu mogą zepsuć efekt. Coraz częściej Pary decydują się na wesela stylizowane (styl japoński, kowbojski, lata 20, hawajski), co również wpływa na charakter zaproszenia.

Treść zaproszenia ślubnego - jak ominąć niezręczne kwestie?

W jaki sposób przekazać delikatne kwestie tak, aby nikt nie poczuł się urażony? Nie zawsze dobrze odbierane jest umieszczanie w zaproszeniu, informacji o tym, że wolimy otrzymać gotówkę niż prezenty. Nawet, jeśli zakryjemy ten temat wierszykiem, niektóre osoby mogą poczuć się niezręcznie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podanie na dole zaproszenia swoich danych kontaktowych. Z pewnością część osób zadzwoni i w trakcie rozmowy zapyta nas o preferowaną formę podarunków. Zdecydowanie nie jest w złym guście podanie daty, do której Goście mają potwierdzić swoją obecność.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top